NEF 3

23. ledna 2010 v 20:09 | Niikagi |  NEF
Sice nedokončenej 3. díl, ale co. Když už jsem se s tim 10 minut hledala v compu tak to sem dám.

V místnosti se rozlehlo ticho. Deprimující a neutuchající ticho. Ani jednomu se najednou nechtělo promluvit. Po několika minutách se jeden rozhodl ke slovům, ale hlas zanikl v šíleném řevu umírajících. Mráz jim projel celým tělem. Řev ustal zrovna ve chvíli kdy ona osoba v místnosti vyřkla poslední slovo: "... smrt." . Hlas zesláblé osoby však pokračoval nadále, ale znovu zanikl v poplašném troubení, které signalizovalo přípravu k boji. Všichni ihned vystartovali a začali se připravovat. Biku s Nii se rozeběhli k jejich domu a v záchvatu paniky se jim podařilo dveře otevřít, až na třetí pokus. Ihned se oba vrhli ke svojí výzbroji a zbraním.
Biku si oblékal složité plátové brnění v červených odstínech se zlatým ozdobným kováním, u pasu měl upnutý meč v podobném provedí a všemu dokonale vévodily dvě dýky zkřížené na jeho zádech. Dokonalý kovářský skvost. Vrchol umění. Rukojeti byly vykládané zažloutlou slonovinou, aby se co nejvíce podobala zlatu na brnění, jako podklad sloužilo ebenové dřevo zpěvněné uzkými proužky stříbra ve spletitých ornamentech. Niikagi se vždy zatajil dech, když ho viděla v tomto brnění.
I ona se natáhla po svém nejlepším vybavení. Honosný oblek ve žluto-béžových barvách, na ramenou byla látka prodloužena do slz, zpod nich se táhl rukáv rozšiřující se do velkého zvonu. Na obouch stranách sukně viseli dva cípy se složitými šamanskými znaky, které zajišťovali ochranu. Ke kolenům vysoké boty vyzdobené rolničkou, na mírném podpatku, byly dokonale sladěné s oblekem. Šamanské zbraně na první pohled nikdy nevypadali moc účinně, pro toho kdo o nich zhola nic nevěděl. Ale dokázali daleko předčit i ty nejostřejší meče a dýky i sekery, luky a kuše, dokonce i palcáty a ostatní zbraně. Vyráběli se z kouzelných nerostů a kovů, za pomoci magických formulí a znaků. Mezi ně patřili vějíře a zvony. Někteří šamani dokázali bojovat jen s kouzelnou holí. To však nebyl Niikagin případ, v ruce již držela Kouzelný zvon, který byl vyroben z fialových nerostů a pro případ nouze měla ještě ukrytou dýku z elfského stříbra.
Keronova výzbroj sestávala z brnění, které mělo odlehčené krytí paží, aby se mu lépě střílelo z luku. Modravý nádech kovu se zaleskl pod dopadem slunečního světla úzkým oknem do pokoje. Na zádech měl pevně připevněný toulec se šípy ze stejného tajemného kovu jako brnění. I on měl u pasu meč, velice podobný Bikuovu meči, jen byl laděný do modrách barev a jeho čepel byla jakoby zasunutá do lví tlamy, zato Bikuova do dračí. Luk měl kryt na ruku, kterou se držel, ten byl zdoben lvi, stejně jako meč. Zdobení se táhlo přes celou délku luku a další lví hlavy přidržovaly tětivu stále napnutou. Podobně jako výzbroj ostatních, i tento luk vyráběli elfové s nepředstavitelnou přesností a precizností. Zbraň hodná králi, králi lukostřelců. Keron byl jeden z nejznámnějších lukostřelců.
Dvoudílné brnění, které se na břiše rozdělovalo a bylo podkryto pouze lehkou kroužkovou košilí, která dokonale kopírovala linii těla, na prsou zdobeno hlavně liščími motivy. Od boků dolů již zase pokračovala těžká část brnění, jak se mohlo na první pohled zdát. I tato výzbroj byla od elfů a tak byla lehká a nositel ani netušil, že na sobě brnění má. Na dolní části brnění byly vyryty ornamenty táhnoucí se od pat až ke stehnům. Kov chytal odlesky červené a hnědé a připomínal zbarvení lišky. Liščí zbroj, jak bylo brnění pojmenované, patřilo Katou. Liška podšitá. Se dvěma dýkami a pro případ nouze s mečem, se na bojišti pohybovala skoro neviditelně a s rychlostí a ladností lišky.
Všichni bojovníci se seběhli na svá místa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rissa Evans Rissa Evans | Web | 24. ledna 2010 v 13:47 | Reagovat

ah dekuju :D .. vis na to muj nazor xP

a tusim koho :D .. s chuti do toho :D nebranim xP

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama